Herkesin ve her olayın bir vakti ve zamanı vardır. Ben de 1975 doğumlu biri olarak kendi vaktimi bekledim sanırım. 37 yaşında başladığım akademik yaşantım şu an geldiğim noktada sağladığım büyük başarı için gerekli alt yapıyı ve tecrübeyi edinmemi sağladı. 1993 yılında evlendim ve iki kız çocuk annesiyim. Aile kurmak ve psikolojik bağlamda aile birliğinin devamını sağlamak her zaman kadınların misyonu olagelmiştir. Erkek para kazanır, kadın evi çekip çevirir. Bu iş bölümünde kendi payıma düşeni hayatın getirdiği tüm güzellik ve zorluklarla hakkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. İnsan doyumsuz bir varlıktır. Aile içinde yaşadığım tatmin artık başka yönlere akmak istiyordu ve ben de bu enerjiyi akademiye yönelttim. 

Hali hazırda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuydum ancak bu da bana yetmiyordu ve böylelikle Sosyoloji okumaya karar verdim. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimi ile devam eden akademik yaşantım burada kalmamalıydı. Bir kere başladıktan sonra arkası geliyormuş, bildim. İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisansımı tamamladım ve tez konusu olarak işe kendimden yani kadınlardan başlamalıyım diye düşündüm. Çünkü bir şeyi anlamak için işe önce kendinden sonra kendine benzeyenlerden başlamak her zaman en iyisidir. Hayatı, yaşananları anlar, anlamlandırırsınız ve sonra bunu genele yayarsınız. Bu yüzden Yüksek Lisans tezimi “Meme Kanseri Kadın Hastalarında Depresif Belirtilerle Erken Dönem Uyum Bozucu Şemaların İlişkisinin İncelenmesi” konusunda yaptım. 

Ayrıca “Bilişsel Davranışçı Terapi Modeli”, “Şema Terapi”, “Kısa Çözüm Odaklı Terapi Modeli”, “Aile ve Çift Terapisi”, “Cinsel Terapi”, “Hipnoterapi”, “Dinamik Psikoterapi” eğitimlerini tamamladım. Ergen ve Yetişkin psikolojisi ile ilgili çalışmalar yaptım. MMPI  ve Rorschach Testi eğitimlerini aldım. 

Klinik Psikoloji dalında doktora programı ile devam eden akademik yaşantımı bir dizi kurs ve seminerlerle de destekliyorum. Tam anlamıyla dolu dolu bir yaşantı sürüyorum ve bu yoğunluk, bu hareket dinç kalmamı, etrafımı, insanları ve olayları çözmemi, ihtiyacı olan ve yardım talep eden bireyleri daha kolay anlamamı ve tedavi süreçlerini minumuma indirmemi sağlıyor. 

Çalışmalarım, aldığım ve verdiğim eğitimler İstanbul ve Denizli’de tüm hızıyla devam ediyor.