Kanserin, etkilenenlerin ve onların sevdiklerinin yaşamları üzerinde geniş kapsamlı etkileri olabilir. Günlük yaşam bir andan diğerine değişir. Etkilenenler, fiziksel ve psikolojik sorunların yanı sıra sosyal zorluklarla da karşı karşıyadır. Değişen yaşam durumuyla başa çıkmak genellikle üzüntü, çaresizlik ve korku gibi yoğun duygularla ilişkilendirilir ve yaşam kalitesini etkileyebilir.

Tıbbi tedaviye ek olarak Ebru Özer Özkul Aile Danışmanlığı ofisi psiko-onkolojik destek sunar.

Danışmanlık ve terapi şeklinde psiko-onkolojik destek, hastalığın her aşamasında ve tedavi bitiminden sonra bireysel, çift ve aile seansları da yer alabilir.

Psiko-onkolojik seanslar sizi ve yakınlarınızı destekler:

  • hastalıkla uğraşırken
  • akut krizlerle uğraşırken
  • yan etkiler, ağrı, anksiyete, yorgunluk, bitkinlik ve depresyon ile uğraşırken
  • evlilik ve aile sorunları için
  • değerler ve anlam soruları ile uğraşırken
  • hayatın sonunda eşlik etmek

Tedavi Yöntemleri

İnsanların desteğe ihtiyacı değişiklik gösterir. Bu nedenle, psiko-onkolojik bakımda bireysel erişim çok önemlidir. İlk seansta, etkilenenlerin ve yakınlarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tedavi ihtiyacı netleştirilir. Tedavi, ilgili ilk seanslardan (örneğin 1-3 randevu) düzenli olarak eşlik eden psikoterapötik tartışmalara (örneğin birkaç ay boyunca haftada bir) kadar değişebilir. Gerekirse, psiko-onkolojik tedavi ilaç tedavisi ile desteklenebilir. Tedavinin amacı zihinsel acıyı hafifletmek ve yaşam kalitesini iyileştirmektir. Bir biyo-psiko-sosyal hastalık modeline atıfta bulunulur ve psiko-onkoloji, psikoterapi ve onkolojiden gelen güncel bilgiler dikkate alınır.

ONLINE RANDEVU AL