Aile danışmanlığı hizmeti, bir bütün olarak ailenizle ilgilidir, sizin birbirinizle ilgilenmeniz için iletişim kurmanızı sağlar.

Çatışmalarınız aile ve sosyal bağlamda incelenir ve anlaşılır.

Ebeveynlik sorunlarınız için destek ve yardım alabilirsiniz.

Kaynaklarınız seferber edilir ve ebeveynlik becerileriniz güçlendirilir.

👤 Ailelerde genellikle çok fazla çatışma potansiyeli vardır. Aile, aile bireylerinin değişimlerini, gelişimlerini, güçlü ve zayıf yönlerini yakından yaşar.

👤 Sistematik tavsiyeler, ebeveynler olarak herkesin davranışlarının etkileşimini anlamanıza yardımcı olabilir ve iyi bir entegrasyon sağlamak ve olası çözümler geliştirmek için sizinle birlikte çalışabilir.

👤 Güçlü duygusal bağ ve karşılıklı bağımlılık, çatışma durumlarını kolaylıkla tırmandırabilir.

👤 Aile danışmanı ergenlik, ebeveyn rolünden bunalmak, kardeşler arasındaki rekabet veya okul sorunları gibi zor konulardan kaynaklanan gerginliği gidermek ve ebeveynlik becerilerinizi pekiştirmek için empati kurarak sizi destekleyebilir.

👤 Aile danışmanı boşanma, işsizlik veya ciddi hastalık gibi şiddetli olayların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

Üvey aileler

Aile danışmanlığı, eski aile durumuna veda etmenize, üvey ailedeki tüm üyelerin rollerini şekillendirmesine ve üvey ebeveyn ve çift düzeyini pekiştirmeye yardımcı olabilir.

DAHA FAZLA

Çocuklarda davranış sorunları

Aile danışmanlığı, davranış sorunlarını çocuktan yardım çağrısı olarak anlamaya yardımcı olabilir. Aile durumuna ilişkin bütüncül bakış açısı, bu yardım çağrısını tercüme etmenize ve çözümler üretmenize olanak sağlayabilir.

DAHA FAZLA
ONLINE RANDEVU AL