Danışmanlığın sistem odaklı yaklaşımı, çocuğun durumuna ve sosyal çevrenize bütünsel bir bakış sağlar. Danışmanlığın amacı durumu yatıştırmak, ilişkiler kurma yeteneğini geliştirmek ve ortak değişim süreçlerini başlatmaktır.

👤 Çocuklarda davranış sorunları tüm aile için büyük bir yüktür ve danışmanlık hizmeti ortaya çıkan duygu ve korkuların ele alınmasına yardımcı olmalıdır. Ayrıca aile üyelerinizin davranışlarındaki etkileşimi netleştirmek ve onları daha uygun hale getirmekle ilgilidir. Eylem alanınızı genişletmeniz için size destek olabilir.

👤 Davranışsal sorunların çok çeşitli nedenleri olabilir. Danışmanlık hizmeti, çocuğun iç çatışmalarını çözmeye veya neyi temsil ettiklerini tanımaya hizmet eder. Yeni bakış açıları sayesinde, anormalliklere daha anlayışlı ve sakin bir şekilde tepki verebilirsiniz.

👤 Birçok ebeveyn davranış sorunları nedeniyle rahatsız ve güvensizdir ve bunalmış hisseder. Kendi çocukları onlara tuhaf görünür, anlayış ve özen göstermekte zorlanırlar. Çocuğunuzla yeniden temasa geçmenize ve ona minnettarlık ve şefkatle davranabilmenize yardımcı olabilir. Başarısızlık veya karşılıklı suçlama duyguları danışmanlık yoluyla azaltılmaya çalışılır.

Online Randevu Al