Psikoterapi sorunlarla baş etme mekanizmanızı güçlendirir ve kendi potansiyelinizi keşfetmenize yardımcı olur. Güçlü yönlerinizi gerçekçi bir şekilde değerlendirmenize ve geliştirmenize yardımcı olur. Harekete geçmek için pratik beceriler öğreneceksiniz. Değişim, yeni davranışsal yollar aracılığıyla gerçekleşir ve kendinizle ilgili olumlu bir imaj elde edersiniz.

Bakış açıları geliştirmenize ve yeni hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak yeni bir özgüven bulacaksınız.

Benlik saygınız güçlenecek ve genişleyecek.

Danışmanlık / terapi, anksiyete bozukluğunu, nedenlerini ve anlamını anlamak için bilgi vererek yardımcı olur. Uygun alıştırmalar sayesinde, kendi başa çıkma seçeneklerinizde güven ve güvenlik kazanacaksınız. “Fobik korkularınız” azalır. Aileyi ve akrabaları psikoterapi sürecine dahil etmek ve desteklemek faydalıdır.

👤 Özgüven eksikliği, çocukluk deneyimlerinden kaynaklanan köklü bir duygu olabilir veya yaşam koşullarındaki bir değişiklikten kaynaklanabilir.

👤 Etkilenenler kendilerine, davranışlarına ve performanslarına karşı güven eksikliğinden muzdariptir. Kendini değersiz hissediyorsun. Olumlu şeyler ve başarılar artık aşırı derecede özeleştirel bir şekilde algılanmıyor veya değerlendirilmiyor.

👤 Ancak dışarıdan oldukça özgüvenli görünen birçok başarılı insan da bu aşağılık ve zayıflık duygularını kendi içlerinde taşır.

👤 Korkunun bizi korumak gibi hayati bir işlevi vardır. Ancak bazen, arka planı bilinçli olarak anlaşılamayan ve işlenemeyen irrasyonel korkular da ortaya çıkar. Bu korkuları kontrol etmek zordur. Etkilenen insanların tüm yaşamlarını yükler ve duygusal dünyalarını felç ederler. Kabul edilmeye ve sevilmeye devam etmek için dışarıda bir cephe korunur. Kendine ve kendi ihtiyaçlarına yönelik yabancılık, her türlü gelişmeyi engeller.

👤 Sevilen birinin ölümü veya menopoz başlangıcı gibi yaşam koşullarındaki değişiklikler kaygıyı artırabilir.

Online Randevu Al