Evlilik dışı ilişkiler

Eşler arasındaki güven ilişkisi, sadakatsizlikle kalıcı olarak bozulur. Şimdi duygusal kaosu incelemek ve yaşananları işlemek önemlidir. Sadakatsizliğin nedeni olan ilişkideki uyumsuzluklar, yeni bir ortaklık temeline yer açmak için belirlenir. İlişkinin başarılı bir şekilde yeniden canlandırılması için, bir danışmanlıktaki destek çok faydalıdır.

Cinsellik

Danışmanlık, her iki partner için de tatmin edici olan bir cinselliği mümkün kılmak için suskunluğun ve pasifliğin üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Aynı zamanda, cinsel sorunların, birlikteliklerdeki diğer çatışmaların göstergesi olup olamayacağı sorusuna da açıklık getirmektedir.

👤 Bir evlilikteki sadakatsizlik genellikle ciddi ilişki krizlerini tetikler. Aldatılan kişi ihanete uğramış ve derinden incinmiş hisseder, kıskançlıktan ve kendine olan güveninin azalmasından muzdariptir. Sadakatsiz eş, suçluluk duyguları ile ilişkinin gerginliği arasında parçalanır.

👤 Cinsel sorunlar, ilişkinin en hassas alanlarından birine dokunur. En büyük sosyal açıklık dönemlerinde ve iyi işleyen iletişimin olduğu ilişkilerde bile, cinsel deneyim hakkında konuşmak genellikle zordur. Cinsel arzular, sorunlar veya değişiklikler – örneğin bir çocuğun doğumundan kaynaklanan – nadiren açıkça tartışılır.

👤 Bundan kaynaklanabilecek olası sorunlar, halsizlik, hassasiyet eksikliği, nitelik veya nicelik açısından performans baskısı ve cinsel işlev bozukluğudur.

ONLINE RANDEVU AL