Burada “üvey aile” olarak kastedilen boşanma sonrası kurulan yeni ilişkilerden kaynaklanan üveyliktir.

Aile danışmanlığı, size ve çocuklara eski aile durumunun kaybıyla başa çıkmanıza ve rollerine ilişkin yeni bir anlayış bulmanıza yardımcı olabilir.

Yeni ailenizi şekillendirmeniz ve istikrarlı bir güven temeli geliştirmeniz için size destek verilir.

Üvey ebeveyn ve çift ilişkisi pekiştirilir.

👤 Üvey aile/karma aile herkes için büyük bir meydan okumadır. Sizinle birlikte aşk mutluluğunuzu korumanın ve bir çift olarak kendinizi güçlendirmenin yollarını bulmanıza yardımcı olabilir.

👤 “İlk” ailenin başarısızlığından sonra, genellikle çok yüksek beklentiler “yeniye” yerleştirilir. Ayrılık deneyimleri de işlenmelidir. Danışmanlık hizmeti beklentileri, fikirleri ve her şeyden önce korku ve çekinceleri netleştirmeye ve bunları gerçek bir temele oturtmaya yardımcı olabilir. 

👤 Çocuklar, ayrılmış ebeveynlerinin “kaybından” muzdariptirler ve sıklıkla annelerinin veya babalarının yeni partneriyle öfke ve reddedilme ile karşılaşırlar. Buna katlanmak bazen zordur. Aile danışmanlığı yeni eş ile çocuklar arasındaki arabuluculuk rolünüzde size destek olabilir. Ek olarak, yeni eş, referans ve saygı uyandıran bir kişi olarak nasıl kabul edilebileceğinizle ilgili yeni bir perspektif sunabilir.

👤 Ayrılan ebeveyn, aile yaşamını etkilemeye devam eder. Aile danışmanlığı çocuklarınızın sadakat çatışmasına girmemesini sağlamak için sizi destekleyebilir. Sonuç olarak, aile danışmanlığı üvey ailedeki sorunları cesurca çözmek ve birlikte yaşarken güvenliği sağlamakla ilgilidir.

Online Randevu Al