Danışmanlığın amacı, erken çocukluk ve ilişki deneyimlerinden farkında olmak ve bunların mevcut davranış üzerindeki etkilerini anlamaktır. Danışmanlık, olumsuz olayları ve deneyimleri işlemeye ve yaşamla yüzleşmek için yeni cesaret geliştirmeye yardımcı olur. Yıkıcı davranış kalıplarının nedenlerini tanıma adımıyla, bunlardan kurtulmayı ve gelecekte sorunlarla başa çıkmak için yeni stratejiler geliştirmeyi zaten öğreniyorsunuz.

Çocukluk ve ilişki deneyimleri

Yaşamımızdaki olumlu ve olumsuz deneyimler, davranışlarımız ve diğer insanlarla ilişkilerimiz üzerinde etkiye sahiptir. Bunu, belirli durumlarla başa çıkmak, davranış kalıpları ve stratejiler geliştirmek için kullanırız.

Stresli yaşam koşulları

Bir kaza, sakatlık, hastalık veya sevilen birinin ölümünün sonuçları gibi dış stresli faktörler de derin krizleri tetikleyebilir.

👤 Cinsel istismar, ihmal, ölüm, bir aile üyesinin ciddi hastalığı veya ebeveynlerin bağımlılığa yol açan davranışları gibi olumsuz çocukluk deneyimleri genellikle yıkıcı davranış kalıplarının gelişmesine yol açar.

👤 Ayrılıklardan gelen deneyimler yeni partner ilişkilerini zorlayabilir. Önceki ilişkilerin başarısızlığının nedenleri ve nedenleri ele alınmazsa, olağan, olumsuz davranışlar korunur. Bundan sonra, etkilenenler bu kısır döngüden çıkmayı başaramadan ilişkiler tekrar tekrar başarısız olur.

Online Randevu Al